logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Przed nami Bydgoski Trójkąt Literacki
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury zapraszają na kolejną edycję festiwalu Bydgoski Trójkąt Literacki. Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony jest „Przenikanie”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Hasłem tegorocznego festiwalu -  Bydgoski Trójkąt Literacki, który odbędzie się w dniach 14-18 maja jest Przenikanie. Organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń w różnych punktach miasta. Przeważającą część programu stanowią spotkania autorskie z wybranymi twórcami. - Przyjrzymy się  między innymi, nowym ścieżkom, którymi podąża książka i formom jej korespondencji z innymi dyscyplinami. Literatura, muzyka, film, teatr to dziedziny, które współopowiadają naszą historię. Podążamy za opowieścią, która bywa zmienna i kapryśna jak nurt niespokojnej rzeki – zapowiadają organizatorzy.

Bydgoski Trójkąt Literacki to wieczory autorskie, koncerty, rozmowy, wydarzenia performatywne, slam poetycki, wystawa surrealistycznych kolaży, spotkania integracyjne. Organizatorzy festiwalu – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury – proponują majowe spotkania z twórcami, którzy będą naszymi przewodnikami w czasie tej kulturalnej wędrówki. Pojawią się także muzyczne aspekty literatury na koncertach dopełniających Bydgoski Trójkąt Literacki. Program pięciodniowej imprezy jest bogaty i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Podczas trwania festiwalu, 17 maja (piątek) odbędzie się tradycyjnie rozstrzygnięcie konkursu na Bydgoską Literacką Nagrodę Roku i wręczenie laureatom corocznych „Strzał Łuczniczki”. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

Program dostępny jest TUTAJ.