logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Młodzi filmowcy pokażą, co potrafią
Młodzi twórcy z całej Polski zaprezentują swoje obrazy na XV Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich KLAPS. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 29 kwietnia br.


VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy zaprasza młodych twórców do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich „KLAPS”.
KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz piętnasty przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż/dokument, teledysk i animacja. W tym roku tematyką prac jest komedia i jej podgatunki. Jury powołane przez organizatora wyłoni najlepsze produkcje w każdej kategorii. Dodatkowo, zostanie wręczona Nagroda Publiczności. Na laureatów czekają wartościowe nagrody – bony do wykorzystania w sklepie z elektroniką.

Finał konkursu będzie trwał dwa dni, od 26 do 27 maja w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Młodzi ludzie z całego kraju, zainteresowani tematyką filmu amatorskiego, obejrzą stworzone przez rówieśników produkcje, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych. Wydarzenie stanowi niesamowite doświadczenie dla wszystkich miłośników kinematografii. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 27 maja (poniedziałek). Dzień wcześniej, 26 maja (niedziela) odbędą się warsztaty filmowe dla finalistów. Konkurs otrzymał honorowy patronat Prezydenta Bydgoszczy.

Prace konkursowe można zgłaszać do 29 kwietnia br. poprzez formularz TUTAJ.
Szczegóły dotyczące wydarzenia - viloklaps.pl
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: klaps@vilo.bydgoszcz.pl