logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Millennium Docs Against Gravity. Bydgoski aneks
W weekend 6-7 maja br. odbędzie się prolog bydgoskiego aneksu festiwalu Millenium Docs Against Gravity pod hasłem „Między nami”. W programie 2 wyjątkowe filmy. Projekcje odbywać się będą w klubie Mózg. Wstęp jest wolny.


Jak budujemy relacje w tych trudnych czasach? Co nas łączy? Co dzieli?  "Między nami” to hasło tegorocznego prologu poprzedzającego bydgoski aneks festiwalu Millennium Docs Against Gravity. W programie dwa wyjątkowe, polskie filmy nagrodzone podczas poprzedniej edycji festiwalu ("Bukolika", "Film Balkonowy"). 

piątek 6.05.2021 g.18.00, Mózg
"BUKOLIKA" reż. Karol Pałka / Polska / 2021 / 70 min.

Danusia i jej córka Basia żyją gdzieś na obrzeżach świata, zgodnie z rytmem i prawami natury, wśród zwierząt i duchów umarłych. Ich enklawa daje spokój i poczucie bezpieczeństwa, ale także powoduje tęsknotę za kontaktem z drugim człowiekiem. „Bukolika” to przypowieść o ludziach żyjących inaczej oraz czuła obserwacja, z której rodzi się ciekawość i próba zbliżenia.

sobota 7.05.2021 g.19.00, Mózg
"FILM BALKONOWY" reż. Paweł Łoziński / Polska / 2021 / 100 min.

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. Film balkonowy zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć. Reżyser spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań pod jego świeckim konfesjonałem powstał film o nas samych – w Filmie balkonowym każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze.

Organizatorem Bydgoskiego Aneksu jest Fundacja Art-House, współorganizatorem Stowarzyszenie Koloroffon.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy.