logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jedyna taka noc w roku
Za nami Europejska Noc Muzeów. Kilkadziesiąt instytucji otworzyło swoje drzwi dla bydgoszczan i mieszkańców okolicznych gmin. Tłumy i niekiedy kolejki do zwiedzania wystaw, świadczą, że to była wyjątkowo udana noc!


Przerwa spowodowana ograniczeniami epidemicznymi sprawiły, że mieszkańcy wyjątkowo chętnie skorzystali z oferty bydgoskich muzeów, które otworzyły swoje drzwi  wyjątkowo w godzinach wieczornych, najczęściej od godz. 19 do północy.

Noc Muzeów była okazją do podziwiania panoramy Bydgoszczy w wersji wieczornej z Wieży Ciśnień znajdującej się na Szwederowie. Tłumy przyciągnęła także nowa wystawa "Skarbu Bydgoskiego" w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej. Po raz pierwszy udział w akcji wzięło Muzeum Kanału Bydgoskiego w nowym miejscu przy ul. Staroszkolnej. 

Młyny Rothera, jak zawsze przyciągnęły dużo młodszych bydgoszczan, można już powiedzieć, że dzieci czują się w tym miejscu "jak w domu". Wszystkie muzea, poza otwarciem wystaw przygotowały szereg atrakcji towarzyszących. 

W sumie w akcji wzięło udział ok. 30 placówek. Ideą wydarzenia jest bezpłatne zwiedzanie muzeów nocą.