Dyplomy 2022. Architektura Wnętrz PBŚ

W gościnnych progach Galerii Miejskiej bwa otwarta została wystawa dyplomów absolwentów Architektury Wnętrz Politechniki Bydgoskiej. Finisaż zaplanowany jest na 7 października br. Wstęp jest wolny.

W jaki sposób architektura wnętrz może oddziaływać na jej użytkownika? Jak wydarzenia z ostatnich kilku lat wpłynęły na sposób kreowania przestrzeni? Jak duży potencjał tkwi w zwróceniu architektury ku naturze oraz w jaki sposób kreowana przestrzeń może wpływać na relacje społeczne? Na te i wiele innych pytań przez ostatni rok starali się odpowiedzieć obecnie już absolwenci kierunku Architektura Wnętrz na PBŚ w Bydgoszczy.

W ciągu ostatnich dwóch semestrów wraz z wykładowcami prowadzącymi pracownie dyplomowe pracowali nad projektami z zakresu wystawiennictwa, architektury, mebla a także grafiki użytkowej będącej niejednokrotnie istotnym elementem uzupełniającym kompleksowy projekt ściśle określonej przestrzeni. Wiele z podejmowanych tematów wynika z tożsamości samego autora oraz nierzadko emocjonalnej więzi z danym miejscem. Wrażliwość oraz zwyczajna troska o przestrzeń, która nas otacza odcisnęła duże piętno na każdym z prezentowanych projektów.

Mimo dużej różnorodności prezentowanych dyplomów, podczas tegorocznej wystawy zauważyć można motyw przewodni wielu projektów, który stanowi próba zatarcia granicy między światem naturalnym a architekturą. Wynika to z zauważalnej coraz mocniej potrzeby kontaktu z naturą oraz znalezienia pewnej równowagi pomiędzy światem online i offline. Koordynacja: Danuta Pałys

Dyplomy 2022, 6 września - 9 października br., ul. Gdańska 20, wstęp wolny

Godziny otwarcia: