Bydgoskie Dni Projektowe w Młynach Rothera

Program II edycji Bydgoskich Dni Projektowych ma charakter miejskiego festiwalu. Skierowany jest nie tylko do profesjonalistów i profesjonalistek związanych z branżą projektową ale również aktywnych mieszkańców miasta zainteresowanych poprawą i ulepszaniem jakości życia, między innymi dzięki dobremu projektowaniu. Organizatorem wydarzenia są Młyny Rothera we współpracy z Fundacją Bochińskich.

Bydgoskie Dni Projektowe podczas drugiej edycji zaskoczą licznymi nawiązaniami do architektury i klimatu Bydgoszczy. Wydarzenie obejmie wiele dziedzin związanych z projektowaniem – nie zabraknie prelekcji, warsztatów jak i aktywności dla dzieci, m.in. kuchnia projektowa 2D, modelarnia 3D oraz majstrownia prototypów. Punktem kulminacyjnym będzie wystawa, która w tym roku wypełni przestrzeń Spichrza Mącznego Młynów. Goście będą mogli dzielić się inspiracjami, refleksjami i dobrą energią w festiwalowej kawiarni.

Tegoroczna edycja festiwalu jest widoczna także w przestrzeni miasta. Studenci Wzornictwa Politechniki Bydgoskiej wzięli udział w programie mentoringowym połączonym z konkursem, który odbędzie się podczas weekendu festiwalowego. Zaprojektowane instalacje można podziwiać od kilku  tygodni na witrynach Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 i pobliskiej księgarni, szczegółowe informacje TUTAJ. - Witryny projektowali studenci Wzornictwa Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej: Alina Kucherenko, Natanael Rydziewski i Krzysztof Zaborowski. Pan Marek Iwiński pomógł w wyborze konkretnych witryn. PBŚ i Wydział Sztuk Projektowych jest kolejny raz partnerem merytorycznym Bydgoskich Dni Projektowych – mówi dr Ewa Raczyńska – Mąkowska kierownik Katedry Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Podczas festiwalowego weekendu mieszkańcy ocenią w głosowaniu, która instalacja podoba im się bardziej. Autorzy zwycięskiej pracy otrzymają w nagrodę 5 tys. zł.

Zeszłoroczna edycja zgromadziła łącznie ponad 16 tysięcy gości. Kuratorką Bydgoskich Dni Projektowych jest Beata Bochińska, wieloletnia prezeska kultowego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, badaczka trendów stylistycznych, wykładowczyni studiów podyplomowych z zakresu Design Management, jurorka konkursów projektowych o globalnym zasięgu oraz autorka bestsellera ”Zacznij kochać dizajn”, który zaktywizował setki tysięcy sympatyków polskiego wzornictwa lat 60/70.

Bydgoskie Dni Projektowe: 6 - 8 października br. więcej o wydarzeniu TUTAJ.