11. Fonomo Music & Film Festival

Filmy, których nie zobaczymy w sieciowych kinach, wernisaże, warsztaty fotograficzne, koncerty, warsztaty dla dzieci – to wszystko w ramach kolejnej edycji Festiwalu FONOMO, który łączy sztuki wizualne z muzyką. Początek 12 października.

Od ponad 11 lat organizatorzy poszukują związków pomiędzy filmem i muzyką, obrazem i dźwiękiem. Im bardziej te połączenia pomiędzy nimi są nieoczywiste, tym lepiej i ciekawiej. Fonomo to ciągły rozwój. Fascynujące są: różnorodność, eklektyczność i zjawiska interdyscyplinarne – według tego klucza organizatorzy starają się dobierać co roku program pokazów filmowych oraz zapraszać artystów i gości, którzy pojawią się na tegorocznym wydarzeniu. Festiwal  ma wyzwalać odwagę wyruszenia w nieznane i odkrycia nowych, niezbadanych rejonów. Dzięki obcowaniu ze sztuką, obrazem i dźwiękiem ma pomagać rozbudzać ciekawość świata oraz pozwolić poznać lepiej samego siebie. Jak podkreślają organizatorzy - Uczymy się czym ma być ten festiwal dla nas jako organizatorów, uczymy się czym ma być dla odbiorcy - naszej publiczności. Chcemy, aby dzięki obcowaniu ze sztuką, obrazem i dźwiękiem pomagał rozbudzać ciekawość świata oraz pozwolił poznać lepiej samego siebie. Współorganizatorami festiwalu są Miasto Bydgoszcz, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy.

Festiwal odbędzie się w dniach 12 – 15 października. Bilety już w sprzedaży. Sprawdźcie program TUTAJ.