KOBIETY SZEKSPIRA - SPEKTAKL MUZYCZNY

Teatr Kameralny
Spektakl
Teatr Kameralny

460 lat temu urodził się człowiek, który na zawsze zapisał się w historii teatru: William Shakespeare. Główne role w jego sztukach najczęściej przypadały mężczyznom, lecz my chcemy opowiedzieć o powołanych przezeń do życia kobietach: o krnąbrnej Katarzynej, okrutnej Lady Makbet, zmysłowej Tytanii, wrażliwej Ofelii, czy szczerej Desdemonie. We wszystkie te postaci, zarówno przy użyciu słowa mówionego, jak i śpiewanego, wciela się nasza aktorka Katarzyna Chmara.

Na scenie będzie jej towarzyszyć zespół you.Guru w składzie: Artur Maćkowiak – gitara, elektronika, Michał Lutrzykowski – bas i Piotr Waliszewski – perkusja. Zespół ten, odpowiedzialny również za skomponowanie muzyki do spektaklu, to szalony miks energetyczny, czerpiący swoje inspiracje z rocka, bluesa, jazzu, muzyki elektronicznej i wielu innych źródeł.  Natomiast kompilację monologów i piosenek, inspirowanych kobietami Szekspira, stworzyła bydgoska poetka i pisarka Karolina Sałdecka, dwukrotnie wyróżniona Bydgoską Literacką Nagrodą Roku za tomiki „Wieżowiec: zero” (2021) i „Rekuhkara” (2022).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl