Koncert Patriotyczny „Wolna Polska”

2024-11-10 16:00
2024-11-10 18:00
Hala Sportowa Sisu Arena Bydgoszcz
Polecane
Hala Sportowa Sisu Arena Bydgoszcz

Koncert Patriotyczny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska jest wydarzeniem, które na stałe zapisane jest w kalendarium Zespołu.
W koncercie pt „Wolna Polska” weźmie udział cały Zespół - ponad 170 osób (tancerze, chór, soliści i kapela), a także Grupy Rekonstrukcji Historycznej oraz Dziecięca Grupa Wokalna z Pałacu Młodzieży.
W pierwszej części koncertu zaprezentujemy polskie tańce narodowe w strojach historycznych z okresu Księstwa Warszawskiego oraz folklor taneczny i wokalny Kujaw, Łowicza, Lublina, Kurpi, Beskidu Śląskiego i Krakowa Wschodniego.
Druga część koncertu będzie poświęcona przypadającym rocznicom 85-rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, 80-rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 25-rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Zaprezentujemy  repertuar związany z okresem przedwojennej Stolicy, następnie z okresem wojny i Powstania Warszawskiego.
Koncert jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

Bilety do nabycia:
- w kasie Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy,
- na portalu www.bilety24.pl

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl