KAWIARNIA LITERACKA - gość: LUCYNA SIEMIŃSKA

Bezpłatne
Dom Kultury Modraczek

KAWIARNIA LITERACKA – gość: LUCYNA SIEMIŃSKA

Lucyna Siemińska – ur. 6 października 1962 r. w Bydgoszczy. Wydała 10 książek poetyckich i zbiór opowiadań. Laureatka kilku konkursów. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Autorów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów. Publikowała w wielu czasopismach literackich, antologiach polskich i międzynarodowych, a wybrane utwory były tłumaczone na angielski i ukraiński. Pisze również recenzje W Internecie prowadzi blog poświęcony twórczości własnej. Zawodowo przez wiele lat była związana z bankowością,  a następnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie przebywa na emeryturze.

Należy do sympatyków bydgoskiej Kawiarni Literackiej, działającej przy DK Modraczek, skąd otrzymała limitowaną odznakę honorową „Przyjaciel Kawiarni Literackiej w Modraczku”.

Współorganizuje i współprowadzi biesiady „Myśli Poetyckiej”, prowadzi spotkania, promujące poezję i prozę. Uczestniczy w ogólnopolskich plenerach i warsztatach poetyckich.

W 2022 roku otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W latach 2022 i 2024 otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Do tej pory ukazały się książki poetyckie: Bliżej… (2006), Latawcom nie potrzeba skrzydeł (2007), Pryzmaty myśli (2008), Niebo nad słonecznikami (2009), Ucieczka w sen (2011), Wspomnienie o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce – wierszem (2015), Dogonić chwilę (2015), Ulice miasta (2017), Wychodzenie z ram (2022), Pod niebem nie zawsze pogodnym (2024)  oraz zbiór opowiadań: Weekend  z Rudą i inne opowiadania (2014).

Na fortepianie własne kompozycje zagra rewelacyjny muzyk - CEZARY DOBACZEWSKI

SPOTKANIE POPROWADZI: W.BARBARA JENDRZEJEWSKA

_________

Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl