Śladem przewodnika - śladami przewodnika z 1907 r.

2024-11-24 10:00
2024-11-24 11:45
Stary Rynek
Bezpłatne
Stary Rynek

Zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie po Bydgoszczy, śladami przewodnika z 1907 roku, napisanego przez słynnego bydgoskiego budowniczego Józefa Święcickiego! Podczas tej wycieczki odkryjemy fascynujące zakątki miasta, które Święcicki opisał ponad 100 lat temu, oraz budynki, które powstały dzięki jego talentowi architektonicznemu.

W trakcie spaceru odwiedzimy charakterystyczne miejsca i zabytki, które zmieniły oblicze Bydgoszczy na przełomie XIX i XX wieku. Dowiemy się, jak wyglądało miasto z perspektywy jego mieszkańców, poznamy historię ulic i kamienic, a także dowiemy się, jakie wizje na przyszłość miasta miał Józef Święcicki.

Przewodnik: Filip Krauze
Data: 24 listopada 2024
Start: Stary Rynek, godz. 10.00
Organizator nie wymaga zapisów ani opłat za udział w spacerze. Wystarczy przyjść i być z nami.

Wydarzenie powstaje dzięki wsparciu firmy Apro Investment

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl