IV Konferencja Schroniska dla Zwierząt - Zwierzęta w mieszkaniach wielkiego miasta

2024-10-17 16:30
2024-10-17 19:30
Ratusz
Konferencja
Bezpłatne
Ratusz

IV Konferencja Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy i Oddziału Kujawsko-Pomorskiego OTOZ Animals Pod Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Temat: "Zwierzęta w mieszkaniach wielkiego miasta"

Serdecznie zapraszamy na IV Konferencję organizowaną przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy oraz Oddział Kujawsko-Pomorski OTOZ Animals. Wydarzenie poświęcone jest specjalistycznej opiece nad zwierzętami w warunkach domowych, ich dobrostanowi oraz zagadnieniom związanym z utrzymywaniem różnych gatunków zwierząt w mieszkaniach.

Choć wiedza na temat psów jest powszechna, tym razem chcemy przybliżyć uczestnikom tematykę dotyczącą innych gatunków zwierząt, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Szczególną uwagę poświęcimy egzotycznym gatunkom, takim jak gady czy ptaki, a także królikom i innym gryzoniom. Ważnym elementem konferencji będzie również dyskusja na temat dobrostanu kotów niewychodzących.

Prelegenci i tematy prezentacji:
Króliki:
Lek. Wet. Paula Dziubińska-Bartylak– specjalistka chorób zwierząt egzotycznych, współwłaścicielka przychodni Sowa Egzotica w Bydgoszczy
Tytuł prezentacji: „Króliki w wielkim mieście”

Egzotyka:
Krzysztof Maraś – hodowca zwierząt egzotycznych z 20-letnim stażem, behawiorysta, ekspert P.W Hobby
Tytuł prezentacji: „O wężu, który mierzył swoją właścicielkę – fakty i mity o zwierzętach egzotycznych”

Ptaki:
Gracjan Klemensowicz– miłośnik gryzoni, królików i ptaków egzotycznych, Brand Manager marki Vitapol
Tytuł prezentacji:„Koncepcja "pięciu wolności". Nowoczesne podejście do opieki nad papugami”

Kot domowy (niewychodzący):
Joanna Studzińska– założycielka Stowarzyszenia Stukot, współzałożycielka Koalicji "sPrawa Bezdomnych Zwierząt". Prowadzi Dom Tymczasowy dla kotów. ( prywatnie Key Account Manager w międzynarodowej firmie)
Ewa Lewandowska – pasjonatka zoodietetyki i behawiorystyki zwierząt, członek Stowarzyszenia Stukot Prowadzi Dom Tymczasowy dla kotów (prywatnie lekarz stomatolog)
Tytuł prezentacji: „Kot w domu – niewolnik czy szczęściarz?”

Szczegóły wydarzenia:
Miejsce: Ratusz, Bydgoszcz, ul. Jezuicka 1
Rozpoczęcie: godz. 16:30
Czas trwania: około 3,5-4 godziny

Wstęp:Wydarzenie jest publiczne i bezpłatne

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl