Prezentacja książki Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Biografia”

2024-10-16 12:00
2024-10-16 14:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Bezpłatne
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Sebastian Gawronek, przewodniczący Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”, oraz dr Marek Szymaniak, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku, zapraszają na prezentację książki Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Biografia”.

W ramach obchodów 40. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się promocja publikacji:

„Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Biografia” autorstwa Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego. W spotkaniu weźmie udział współautor książki Tomasz Wiścicki. Rozmowę poprowadzi dr Krzysztof Osiński (IPN Bydgoszcz).

16 października 2024 r.
godz. 12:00–14:00
Aula A Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Książka „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Biografia”: nowe, poszerzone wydanie znakomitej biografii autorstwa Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego to pełna opowieść o życiu ks. Jerzego Popiełuszki i jego kulcie, ze świadectwami osób, które doznały łask za jego wstawiennictwem. Autorzy dotarli do kilkudziesięciu świadków życia ks. Jerzego, przeanalizowali setki dokumentów i nagrań. W książce przytaczają wszystkie hipotezy dotyczące porwania i śmierci.

Wydarzenie patronatem objęli Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk, oraz Rektor UKW w Bydgoszczy, prof. dr hab. Bernard Mendlik.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl