Zbiórka na pokaz plenerowy filmu "Sąsiedzi" w rocznicę bydgoskiej Krwawej Niedzieli

2024-09-06 20:00
2024-09-06 22:00
Barka Lemara
Barka Lemara

Link do zrzutki: pomagam.pl/bpkph4

"Sąsiedzi" to zrealizowany w Bydgoszczy film z 1969 roku w reżyserii Aleksandra Ścibora - Rylskiego (autora scenariusza do Człowiek z Żelaza czy Człowiek z Marmuru). To film na wskroś bydgoski - przedstawia historię dzielnych mieszkańców naszego miasta w obliczu zbliżającego się frontu II Wojny Światowej. Główną osią wydarzeń są zdarzenia określane przez historyków jako "Bydgoska Krwawa Niedziela" czyli niemiecka dywersja na ulicach Bydgoszczy.

W rocznicę tych wydarzeń chcielibyśmy zaprosić Was na plenerowy pokaz tego filmu w ścisłym centrum miasta w piątek 6 września 2024 roku. Film, chcemy z Wami obejrzeć w miejscu, w którym realizowane były zdjęcia do tej produkcji blisko 55 lat wcześniej.

Dlaczego chcemy obejrzeć go z Wami?
- film przedstawia bydgoską historię, którą chcemy Wam przypomnieć.
- film to wspaniała podróż w przeszłość, zobaczymy na nim nasze miasta sprzed 50 lat.
- w filmie możemy zobaczyć legendarnych aktorów Marian Opania, Jan Machulski czy Józef Nowak

Kiedy i gdzie obejrzymy go razem?
Piątek, 6 września, g. 20.00-22.00, plac przed Barką Lemara (lub inna lokalizacja)

Na co zbieram środki:
Sprzęt i obsługa techniczna (ekran 5 x 5 metrów, nagłośnienie, leżaki)
Licencja filmowa
Ochrona
Koszty organizacyjne

Co oferujemy?
Każda osoba, która wpłaci jakąkolwiek wpłatę otrzyma od nas pamiątkową pocztówkę będącą reprintem przedwojennej widokówki z Bydgoszczy / dystrybucja bezpośrednio przed pokazem
Każda osoba, która wpłaci powyżej 25 zł znajdzie się na slajdach z podziękowaniami, które pokażemy bezpośrednio przed pokazem.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl