„Tajemnice Wyspy Młyńskiej” - wykład plenerowy Filipa Semrau

2024-08-07 17:00
2024-08-07 19:00
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)

„Tajemnice Wyspy Młyńskiej” – wykład plenerowy Filipa Semrau, asystenta w Dziale Historii MOB, z cyklu „Tematyczny Spacer Historyczny”.

Terminy:
7 sierpnia 2024 (środa), godz. 17:00,
10 sierpnia 2024 (sobota), godz. 12:00.

Start: Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2.
Wstęp: 15 zł od osoby.

Bilety: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl/rezerwacja/wydarzenie.html

Uczestnicy usłyszą odpowiedzi na pytania: co działo się 2500 lat temu w miejscu, które dziś nazywamy Wyspą Młyńską, dlaczego dobry żart jest tynfa wart, czy w młynie tartacznym tarto zboże na mąkę, co w Bydgoszczy robił Herkules, czego na obecnej Wyspie Młyńskiej szukał wielki pasjonat archeologii, a jednocześnie zięć królowej Wiktorii i przyszły cesarz Niemiec, oraz kto mieszkał w tzw. Domu Leona Wyczółkowskiego. Trasa ok. 2 km (1,5 godz.).

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl