"MetaMemory 1977 - ∞” Józefa Żuka Piwkowskiego - wernisaż wystawy

Wystawa „MetaMemory 1977 – ∞” Józefa Żuka Piwkowskiego
MetaMemory 1977 – ∞
czyli 47. rocznica
27. urodzin – czyli początków projektu MetaMemory.

„17 lipca 1977 roku rozpocząłem realizację permanentnego projektu fotograficznego, polegającego na robieniu codziennie autoportretu. Ów projekt trwa do dziś. Po wielu latach ewoluował do wersji multimedialnej i sieciowej, włączającej inne osoby i artefakty.
W Muzeum Fotografii zaprezentuję fragmenty historii projektu MetaMemory i związane z tym studio PortretuWielokrotnego. Dziewiętnastowieczny wynalazek, który inspirował wielu artystów, m.in.: Wacława Szpakowskiego, Marcela Duchamp, Stanisława Witkacego, posłuży mi do robienia zdjęć zainteresowanym widzom. Studio PortretuWielokrotnego będzie także dostępne dla innych fotografów.
W roku 2018 refleksje związane z projektem MetaMemory zaowocowały doktoratem pt. MetaMemory czyli od słowa, fotografii, filmu i telewizji do strimingu na żywo w internecie,  dedykowanym wizualnie Gustavowi Courbet. Prowadzę w tej pracy rozważania o naturze i związkach cybernetyki, historiozofii, PamięciMedialnej, Ethosophi i zasady KopiujProszę z naturą człowieka, samoświadomością oraz wielkim wybuchem.
MetaMemory, czyli… będzie tematem kilku paneli dyskusyjnych z zaproszonymi gośćmi i udziałem publiczności, podejmując wielowątkowe pytania”.

Wystawa wpisuje się w cykl wystaw, uświetniających jubileusz 20-lecia istnienia Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, który przypada w tym roku.

Józef Żuk Piwkowski - inżynier, fotograf, filmowiec, odkrywca KopiujProszę i PamięciMedialnej. Twórca KSW / KsięgiSłówWszystkich, Galerii 2B+ (R, DC, M, L), wydawnictwa TytułRoboczy i projektów artystycznych od 1975 roku. Urodzony w Łodzi, działał też m.in. w Warszawie, Paryżu, Cannes, Berlinie, Sofii i Nowym Jorku.

Obecnie w Bydgoszczy, w StudioRejs / 2B – domu na wodzie, rozwija koncepcje PortretuWielokrotnego i prowadzi ze ZbyZielem Galerię 2B+L.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl