"Prezydenci Bydgoszczy II Rzeczpospolitej - wizjonerzy przyszłości miasta i ludzi” - wykład plenerowy dr. Andrzeja Purata

2024-07-19 17:00
2024-07-19 19:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

„Prezydenci Bydgoszczy II Rzeczpospolitej – wizjonerzy przyszłości miasta i ludzi” – wykład plenerowy dr. Andrzeja Purata z UKW w Bydgoszczy. Wydarzenie jest częścią cyklu „Tematyczny Spacer Historyczny”.

Terminy:
19 lipca 2024 (piątek), godz. 17:00,
9 sierpnia 2024 (piątek), godz. 17:00.

Start: Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4.
Wstęp: 15 zł od osoby.
Bilety: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl/rezerwacja/wydarzenie.html

Uczestnicy spaceru dowiedzą się m.in., jakie możliwości rozwoju uzyskali mieszkańcy Bydgoszczy po okresie zaborów, na ile skutecznie działały organy samorządu miejskiego, jakie działania prezydentów miasta wpływały na rozwój i wzrost zamożności mieszkańców. Prelegent przybliży słabo znaną historię życia i działalności kolejnych prezydentów naszego miasta w okresie II RP: Jana Maciaszka, Wincentego Łukowskiego, Bernarda Śliwińskiego i Leona Barciszewskiego.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl