Apteczny kram pełen skarbów - wycieczka do Apteki pod Łabędziem

09.07.2024 | wtorek |, godz. 11.30
11.07.2024 | czwartek | godz. 11.30
Apteka pod Łabędziem MOB, ul. Gdańska 5

Apteczny kram pełen skarbów - wycieczka do Apteki pod Łabędziem.

Czy wiecie, jak wyglądały pierwsze apteki? Często były to stragany lub kramy, które farmaceuci wypełniali różnymi specyfikami. Sprzedawano tam przyprawy, minerały, słodycze, kosmetyki, przybory piśmiennicze, farby i barwniki, świece, a nawet masło. To nie wszystko - można było znaleźć mumie, krokodyle czy… rogi jednorożca.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na wycieczkę do Apteki pod Łabędziem, gdzie posłuchasz o historii wykorzystywania naturalnych składników do tworzenia podwalin współczesnej chemii. Stworzysz też farby, z jakich korzystano w czasach rycerzy, i wykonasz iluminacje wzorowane na średniowiecznych manuskryptach.

Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez Miasto Bydgoszcz. Obowiązują zapisy (od 02.07.2024) - liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: +48 512 806 564

Wydarzenie organizowane we współpracy z Czystą Bydgoszczą.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl