Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale

2024-07-07 16:00
Kartodrom
Kartodrom

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale na Kartodromie w Bydgoszczy!

Już 6 i 7 lipca Kartodrom Bydgoszcz po raz kolejny opanują fani minimotocykli pit bike! Na starcie pojawią się doświadczeni zawodnicy, ale puchar jest również otwarty na osoby, chcące spróbować swoich sił po raz pierwszy.

To pierwsze ściąganie w tym roku na bydgoskim Kartodromie, ale obiekt jest bardzo dobrze znany zawodnikom i osobom trenującym rekreacyjnie. By zostać zawodnikiem, należy mieć skończone 8 lat i zdać licencję PZM. W stawce są klasy od dziecięcych, przez młodzieżowe, po te najmocniejsze dla dorosłych. W tym sezonie zawody pit bike, otworzyły się również na takie osoby, które do tej pory z motorsportem nie miały wiele wspólnego. By wystartować w nowej klasie Amator, trzeba posiadać tylko pit bike: YCF, MRF lub Kayo, strój motocyklowy i kask.

-Wejście do sportu wyczynowego przez klasę Amator to świetna okazja do spróbowania, czy ta konkretnie aktywność jest dla nas- podkreśla Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM. -Czasem się okazuje, że to strzał w dziesiątkę, a czasem lepiej nam w sporcie terenowym. Ważne, że dostaniemy odpowiedź. Poza tym poznamy zasady bezpiecznej rywalizacji sportowej i to nie na ekranie, a w realu. Wiele osób, które trafiło na zawody, jako Amatorzy-dziś ściga się z licencją A lub robi międzynarodową karierę. Ważne jest to, że w tej grupie wszyscy są amatorami i nie muszą się stresować rywalizacją z doświadczonymi zawodnikami.

Właśnie na Kartodromie w Bydgoszczy zaczynał swoją przygodę z wyścigami Daniel Blin, dziś uznany zawodnik wyścigów motocyklowych i instruktor sportu motocyklowego PZM. -Miałem wtedy 16 lat i był to mój pierwszy kontakt z jazdą po torze asfaltowym. Bardzo obawiałem się tego dnia, ale po wszystkim okazało się, że to moja dyscyplina i, że chce podążać w tym kierunku -wspomina Daniel. -Przede wszystkim pierwsze zawody należy potraktować, jako dobrą zabawę i wyzwanie dla samego siebie, niezależnie od umiejętności. Wiele osób obawia się startu w pierwszych zawodach, bo nie wiedzą, czy są gotowi. Nie trzeba być gotowym, żeby wziąć udział w wyścigach! Obecnie jest tyle klas o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, że każdy znajdzie coś dla siebie, a taka dodatkowa motywacja w postaci pierwszej rywalizacji będzie świetnym motorem napędowym Twojego rozwoju. Tylko jedna rada - nie traktuj pierwszych zawodów jak walki o mistrzostwo świata, baw się dobrze i podpatrz, co robią szybsi zawodnicy, aby usprawnić swoją jazdę.

W sobotę 6 lipca odbywa się Puchar Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale z klasą Amator, a w niedzielę Mistrzostwa Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale. Piątek poprzedzający zawody to treningowe jazdy wolne, zapisać można się w biurze na miejscu bądź przez formularz na stronie organizatora: Zapisy. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Zawodnicy startujący w zawodach, jeżdżą od 8:00 rano, natomiast oficjalna część rozpoczyna się o 12:20 zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl