Tajemnice Wyspy Młyńskiej - wykład plenerowy

2024-07-05 17:00
2024-07-05 19:00
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)
Biały Spichrz - Zbiory Archeologiczne (MOB)

Zapraszamy na wykład plenerowy Józefa Łosia, kustosza i kierownika Działu Archeologii MOB, z cyklu Tematyczny Spacer Historyczny.

Uczestnicy usłyszą odpowiedzi na pytania: co działo się 2500 lat temu w miejscu, które dziś nazywamy Wyspą Młyńską, dlaczego dobry żart jest tynfa wart, czy w młynie tartacznym tarto zboże na mąkę, co w Bydgoszczy robił Herkules, czego na obecnej Wyspie Młyńskiej szukał wielki pasjonat archeologii, a jednocześnie zięć królowej Wiktorii i przyszły cesarz Niemiec, oraz kto mieszkał w tzw. Domu Leona Wyczółkowskiego.

Trasa ok. 2 km (1,5h)

Gdzie?
Spacer rozpocznie się w Zbiorach Archeologicznych, ul. Mennica 2
Wstęp: 15 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet:
bilety.muzeum.bydgoszcz.pl/rezerwacja/nienumerowane.html

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl