Bydgoszcz średniowieczna i staropolska - opowieść archeologa

2024-07-03 17:00
2024-07-03 19:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

"Bydgoszcz średniowieczna i staropolska – opowieść archeologa" – wykład Józefa Łosia, kustosza i kierownika Działu Archeologii Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o dawnej Bydgoszczy, obiektach nieistniejących w dzisiejszym krajobrazie miasta oraz tych nielicznych, które pozostają świadkami dawnych czasów.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się:
- jak wyglądała Bydgoszcz drewniana w czasach Kazimierza Odnowiciela, a jak murowana w czasach Kazimierza Wielkiego;
- gdzie stały najważniejsze budowle z czasów osadnictwa grodowego, z początków miasta i z okresów jego świetności w XVI-XVII w.;
- jak żyli i czym zajmowali się dawni mieszkańcy Bydgoszczy.

Opowieść oparta będzie głównie na wynikach badań archeologicznych, ale też na źródłach historycznych.

Wstęp:
10 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet:
bilety.muzeum.bydgoszcz.pl/rezerwacja/nienumerowane.html

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl