Karol Mondral - Franciszek Konitzer - Stanisław Brzęczkowski. Grafika w międzywojennej Bydgoszczy - wykład

2024-06-12 17:00
2024-06-12 19:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Zapraszamy na wykład "Karol Mondral - Franciszek Konitzer - Stanisław Brzęczkowski. Grafika w międzywojennej Bydgoszczy", który wygłosi dr Barbara Chojnacka, starsza kustoszka i kierowniczka Galerii Grafiki i Rysunku MOB. Wydarzenie jest częścią cyklu "Sztuka w Bydgoszczy".

Czy w międzywojennej Bydgoszczy powstało środowisko graficzne? Pierwsza odpowiedź, jaka mogłaby nam się nasunąć, brzmiałaby – nie! A jednak, kiedy zgłębimy meandry ówczesnego życia i środowiska artystycznego, odnajdziemy twórców wyjątkowych,

o barwnych życiorysach, oferujących nam bogactwo graficznych doznań w zakresie tematyki, formy i samej techniki – od subtelnej akwaforty do ekspresyjnego drzeworytu. Do tego grona należy przybyły z Paryża Karol Mondral i graficy związani wcześniej z Pomorzem, którzy związali się z miastem na stałe - Franciszek Konitzer i Stanisław Brzęczkowski.

Wstęp: 10 zł od osoby
Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet:

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl