Finał XX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki Naszego Regionu”

2024-06-13 12:00
2024-06-13 14:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Finał konkursu – wręczenie nagród i wyróżnień. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Ślady nieobecnych. Żydzi na Kujawach i Pomorzu”.

XX edycja Konkursu „Zabytki naszego regionu” została poświęcona obiektom i miejscom związanym ze społecznościami żydowskimi zamieszkującymi niegdyś obszar województwa kujawsko-pomorskiego. Mamy nadzieję, że temat Konkursu przyczyni się do odkrycia przez uczestników licznych śladów Wielkich Nieobecnych – Żydów – w przestrzeni naszego regionu. Ich losy i dzieje nie powinny być bowiem postrzegane tylko poprzez pryzmat Holocaustu, ale całej aktywności.

Wstęp wolny

Partnerem Konkursu jest: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Kurator Oświaty w Bydgoszczy Grażyna Dziedzic, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków Sambor Gawiński.

Patronat Medialny: PiK – Polskie Radio Pomorza i Kujaw

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl