11. Urodziny Orła: Najlepsze z Najgorszych "The Room" - pokaz filmu z pl dubbingiem + spotkanie

2023-03-11 20:30
2023-03-11 22:30
Kino Orzeł
Kino Orzeł

Informacje od Organizatora:
Najlepsze z Najgorszych pierwszy raz w Bydgoszczy z opus magnum kina klasy B. W ramach Urodzin Kina i naszej miłości do kina klasy B zapraszamy na pokaz filmu „The Room” z polskim dubbingiem, czyli jeszcze wyższy poziom absurdu!
"The Room" dramat / USA / 2003 / 1h 39 min
reżyseria: Tommy Wiseau
występują: Tommy Wiseau, Dan Janjigian, Greg Sestero, Carolyn Minnott, Philip Haldiman
Opis filmu:
Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zo-staje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. I rzeczywiście, „The Room” to jeden z absolutnie najgorszych filmów świata, antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów. Jed-nocześnie to film kultowy film i tak zły, że aż dobry.
O reżyserze:
Tommy Wiseau jest odtwórcą jednej z głównych ról, reżyserem, scenarzystą i producentem filmu. Dla „The Room” był także założycielem firmy produkcyjnej, prezesem, dyrektorem wykonawczym, działem prawniczym, menedżerem marki i wszystkim kogo tylko można sobie wyobrazić.
Tommy Wiseau, który przez lata ukrywał swoje pochodzenie, choć wszystko wskazuje na to, że naprawdę nazywa się Tomasz Wieczorkiewicz i pochodzi z Poznania, bardzo chciał być pionierem i stworzyć coś wyjątkowego, nie posiadał jednak żadnej wiedzy o kręceniu filmów, nie był też szczególnie otwarty na uwagi bardziej doświadczonych osób. Między innymi z tego powodu „The Room” to pierwszy i prawdopodobnie wciąż jedyny film na świecie, który nakręcono jednocześnie na taśmie 35 mm oraz kamerze HD, co wymagało dwóch różnych oświetleń na planie i dwóch ekip. Budżet filmu to 6 mln dolarów czego jednak zupełnie nie widać. Początkowo „The Room” zaliczył siermiężną klapę frekwen-cyjną, ale z czasem wśród fanów kina klasy B i entuzjastów „guilty pleasure” stał się kul-towy, obecnie znany jest na całym świecie.
DUBBINGUJĄCY: Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Ad-rianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Ka-rakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła. PRODUKCJA DUBBINGU: Najlepsze z Naj-gorszych.
Po seansie spotkanie z Moniką Stolat i Krzysztofem Petkowiczem.
Bilety w cenie normalny: 25 zł, ulgowy: 20 zł do nabycia w kasie Kina Orzeł i na Bilety24.pl.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl