Wieczór autorski Agnieszki Stabro i promocja książki „Mitoraj - Polak o włoskim sercu"

2023-02-10 17:00
2023-02-10 19:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Z cyklu: literatura w Muzeum
Wieczór autorski Agnieszki Stabro i promocja książki „Mitoraj – Polak o włoskim sercu”
Autorka śledzi losy najsłynniejszego polskiego rzeźbiarza, od narodzin w 1944 roku w niemieckim Oederan, dokąd jego matkę wywieziono na roboty przymusowe, przez dramatyczne dzieciństwo i młodość, w tym studia na krakowskiej ASP pod kierunkiem Tadeusza Kantora, przełomowy czas w Paryżu związany z ciężką pracą i sukcesami, aż po włoski okres w najważniejszym dla niego miejscu: miasteczku Pietrasanta w Toskanii. Agnieszka Stabro podążyła śladami Igora Mitoraja, by szukać odpowiedzi na pytania o źródła rzeźbiarskiego geniuszu. Przeprowadziła rozmowy z osobami, które znały rzeźbiarza prywatnie. Wyjątkowość tej biografii kryje się w podejściu autorki do opisywanego bohatera, kreśląc bardzo osobisty portret artysty.
Agnieszka Stabro - poetka, autorka powieści biograficznych, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl