Tajemnice wszechświata, czyli sztuka patrzenia w niebo

2023-02-06 12:00
2023-02-06 13:00
Galeria Miejska bwa
Galeria Miejska bwa

Patrząc na nocne niebo, widzimy gwiazdy nad naszymi głowami. Ale co kryje się wśród nich? I w jaki sposób możemy sięgnąć po tajemnice zapisane na nieboskłonie? Bogumił Radajewski zaprasza na niezwykłą wyprawę śladem największych i najbardziej zdumiewających zagadek Wszechświata. Wspólnie spojrzymy w gwiazdy i przekonamy się jak wiele fascynujących zjawisk można wśród nich dostrzec. Udamy się w podróż w czasie i przestrzeni, by przekonać się jakie jest nasze kosmiczne pochodzenie i co takiego kosmos może nam powiedzieć o naszej przyszłości.
prowadzenie: Bogumił Radajewski
Sztuka w samo południe
Cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.
Bogumił Radajewski – dziennikarz naukowy i producent telewizyjny, popularyzator nauki, autor wielokrotnie nagradzanych programów i filmów dokumentalnych o badaniach kosmicznych i astronomii. Prowadzący telewizyjnego cyklu „Astronarium”. Od 15 lat związany z Telewizją Polską.
Zapisy:
artur.owczarczak@galeriabwa.bydgoszcz.pl

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl