SZEPTY I CIENIE - balet

Spektakl
Opera Nova

SZEPTY I CIENIE - balet
Tryptyk baletowy autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego. Jacek Przybyłowicz pracował już z Baletem Opery Nova w 2015 r. nad choreografią do legendy dramatycznej „Potępienie Fausta”. Obecnie stworzył dla tego Zespołu swój „wieczór autorski”, na który składają się trzy jednoaktowe balety. „Barocco” do muzyki Jana Sebastiana Bacha stworzone na Biennale Tańca w Lyonie w 2004 r., było już wystawiane przez kilku europejskich kompanii tanecznych. Najnowsza wersja tego uznanego dzieła, która otwiera spektakl, została dopasowana do emploi artystycznego Baletu Opery Nova. Pozostałe części: "Szepty i cienie" do muzyki Pawła Szymańskiego i "3 for 13" do kompozycji Pawła Mykietyna zostały pomyślane jako prapremiery dla tancerzy bydgoskiej Opery.

Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl