"Dziewczynka z zapałkami" spektakl świąteczny na motywach baśni Andersena

2023-01-04 17:00
2023-01-04 18:30
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Dla dzieci
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Po raz ostatni w zimowym sezonie zapraszamy na spektakl familijny na motywach baśni H.Ch. Andersena pt.   Dziewczynka z zapałkami.   Mieszkańcy XIX-wiecznego miasteczka pochłonięci przedświąteczną krzątaniną, kupnem masy luksusowych prezentów, zatopieni w przygotowaniach do wieczerzy, nie dostrzegają biednej, zziębniętej istotki próbującej sprzedać choćby kilka zapałek za kromkę chleba. W ciepłych wnętrzach swoich domów, wśród gwaru i śmiechu, przy świeczkach na zielonym drzewku zdają się zapominać o najważniejszym przesłaniu tych świąt. Wiemy, jak kończy się historia małej dziewczynki według duńskiego pisarza. Czy naszą bohaterkę czeka podobny los? Kogo symbolizuje dziewczynka z zapałkami?

Spektakl zaprezentowany zostanie przez Teatr Kołowrotek działający przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Bilety 15 zł/os. do nabycia w kasie KPCK w godz. 8.00-16.00 oraz na   biletyna.pl

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl