Finał plebiscytu Bydgoskie Drzewo Roku 2022

2022-10-10 20:00
Collegium Copernicanum
Collegium Copernicanum

Zapraszamy na ogłoszenie wyników plebiscytu Bydgoskie Drzewo Roku 2022 i ciekawe spotkanie z jednym z najbardziej aktywnych ekologów w Polsce. Spośród 10 drzew internauci wybrali jedno, które jako drugie w historii otrzyma tytuł Bydgoskiego Drzewa Roku.  Zwycięzcę ogłosimy w Międzynarodowym Dniu Drzewa, 10 października, o godz.18.30 w Auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1 (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego).

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Atrakcją wieczoru będzie spotkanie z Michałem Książkiem,  polskim poetą, reportażystą, kulturoznawcą, inżynierem leśnikiem i ornitologiem. Publikował w „Polityce”, „Lesie Polskim”, „Twórczości”. Współpracuje z  kwartalnikiem „Przekrój”, jest laureatem wielu prestiżowych nagród, które otrzymał za książki, eseje czy reportaże.

Rozmowę z Michałem Książkiem poprowadzi Michał Przybysz, MODrzewiak, jeden z ekspertów przyrodniczych naszego stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl