logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Zaduszki z muzyką Andrzeja Zauchy

2022-10-28 20:00
2022-10-28 22:00
Fabryka Lloyda
Koncert
Fabryka Lloyda

Informacje od Organizatora:
Już 28 października zapraszamy na koncert zaduszkowy z muzyką Andrzeja Zauchy w Fabryce Lloyda!
Przez ten wieczór poprowadzą nas:
Kasia Moś
Janusz Szrom
Dominika Jaszczyńska
Paweł Wolsztyński
Adela Konop
Mateusz Wiśniewski
Otwarcie obiektu: 18:00
Koncert 20:00
Bilety:
I Pula 69 zł
II Pula 79zł
III Pula 89 zł
—> goingapp.pl/.../zaduszki-z.../pazdziernik-2022
—> bkb.pl/81067-4028f
—> sklep.ebilet.pl/80501843339247626
*Cena biletu zależy od terminu zakupu, po wyprzedaniu I Puli, dostępne będą bilety z Puli II i III.
Andrzej Zaucha (ur. 12 stycznia 1949 w Krakowie, zm. 10 października 1991 w Krakowie) - polski wokalista jazzowy i piosenkarz, także saksofonista altowy i perkusista, instrumentalista, aktor, z zawodu zecer. Był muzycznym samoukiem.
W młodości Zaucha trenował kajakarstwo, był trzykrotnym mistrzem kraju, wytypowano go nawet na IO w Tokio w 1964 roku, ale zrezygnował z udziału na olimpiadzie na rzecz kariery muzycznej. Debiutował jako perkusista w amatorskim zespole Czarty. Później został solistą grupy Telstar. W latach 1968-1971 był wokalistą jazzrockowej grupy Dżamble (m.in. piosenka "Wymyśliłem Ciebie", album Wołanie o słońce nad światem). Wystąpił z nią m.in. na SFJ Jazz nad Odrą 69 we Wrocławiu. W 1971 związał się z zespołem Anawa, z którym nagrał LP Anawa. W latach 1973-1979 śpiewał i grał w zespołach rozrywkowych za granicą. Od 1980 występował solo w muzyce. Współpracował z jazzmanami, m.in. z Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem i Janem Ptaszynem Wróblewskim, oraz z zespołami jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band jako perkusista, Beale Streer Band i Playing Family jako wokalista.
Z Big Bandem Wiesława Pieregorólki nagrał LP A. Zaucha, wydany przez Muzę. Związany był także z zespołami rockowymi - Grupą Doctora Q i Kwadratem. W roku 1990 z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim występował w utworzonej wspólnie grupie Sami. Dokonał licznych nagrań dla archiwum Polskiego Radia, płytowych i dla filmu. Wystąpił w epizodycznych rolach w filmach Miłość z listy przebojów (reż. Marek Nowicki), Misja specjalna (reż. Janusz Rzeszewski) i Trzy dni bez wyroku (reż. Wojciech Wójcik). Zagrał w bufet-operze Kur zapiał (muz. Jan Kanty Pawluśkiewicz, libretto Wiesław Dymny), śpiewogrze Pozłacany warkocz (muz. Katarzyna Gaertner, libr. T. Kijonka) i w musicalu Pan Twardowski (muz. Janusz Grzywacz, libr. Krzysztof Jasiński)
Po występie na Festiwalu w Opolu w 1988 roku stał się jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Jego popularne piosenki to: "Czarny Alibaba" z repertuaru Heleny Majdaniec, "C'est la vie - Paryż z pocztówki", "Byłaś serca biciem”czy „Bądź moim natchnieniem”.

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w  Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).        
______________________      
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl              
______________________      
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl