logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Warsztaty zielarskie w Ostromecku - spacer botaniczny + zajęcia praktyczne

2022-06-11 10:00
2022-06-11 15:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Pozostałe
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Informacje od Organizatora:
Warsztaty zielarskie w Ostromecku
Zapraszamy do udziału w warsztatach zielarskich, które tym razem zaaranżujemy w przepięknych okolicznościach przyrody, w ogrodach pałacowych w Ostromecku.
Warsztaty składają się z dwóch części.
1. Spacer botaniczny z rozpoznawaniem roślin zielnych, elementy pałacowego zielnika – park pałacowy i ogrody zaprojektowane przez słynnego architekta krajobrazu Petera Josepha Lennégo.
2. Zajęcia praktyczne w pałacowej kuchni – stara kuchnia pałacowa.
Podczas spaceru botanicznego skupimy się na surowcach zielnych pozyskiwanych z drzew. W samym parku pałacowym jest ich ponad 4,5 tys. Zajmiemy się tez florą podszytu, czyli warstw naziemnych. Z pięknych okoliczności natury przemieścimy się do pałacowej starej kuchni, gdzie wspólnie wykonamy kilka remediów ziołowych, herbatkę pałacową, będziemy degustować zielne przysmaki i na koniec przygotujemy aromatyczne mydełko. Wszystkie receptury otrzymacie na miejscu. Podczas zajęć praktycznych będziecie mieli szansę dopytać o szczegóły, źródła, inspiracje. Będziemy też degustować wiosenne pesto na plackach zieleniakach, popijać ziołowe napary i maceraty ze świeżych ziół.
Czas warsztatów: 4–5 godzin (po warsztatach można przedłużyć sobie pobyt w tym urokliwym architektonicznie i przyrodniczo miejscu. Polecamy skorzystanie z dań oferowanych w restauracji pałacowej).
Cena: 190 zł/os.
Liczba miejsc jest ograniczona (10 osób). O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Obecność potwierdzamy po wpłacie kwoty za uczestnictwo bądź wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł. Prosimy zabrać odpowiednie ubranie i wygodne obuwie. Warsztaty odbędą się przy minimalnej liczbie uczestników 10 osób.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Rymarz, pasjonatka zielarstwa, edukatorka, lansjerka Szlaku krajoznawczo-kulinarnego „Niech Cię Zakole”, twórczyni regionalnych produktów zielarskich.
Zapisy do 5 czerwca mailowo: makowelato@gmail.com, i telefonicznie: 721 295 152.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl