logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w Podnoszeniu Ciężarów

2022-06-11 10:00
2022-06-12 17:00
Kompleks Sportowy Zawisza
Sport
Kompleks Sportowy Zawisza

Informacje od Organizatora:
W najbliższy weekend 10-12 czerwca 2022, w Bydgoskim Centrum Sportu, odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Wystąpi krajowa czołówka tej dyscypliny!
Zawody rangi mistrzostw Polski w ciężarach zawitają w Bydgoszczy po 9 latach. W roku 2013 odbyły się tu krajowe mistrzostwa juniorów do lat 20. Będzie to 14 impreza rangi mistrzostw Polski, organizowana w mieście nad Brdą! W dniach 10-12 czerwca, w Bydgoskim Centrum Sportu, zapowiadają się spore emocje. Bo przecież młodzieżowcy, to prawie już seniorzy. Świadczą o tym składy biało-czerwonych na zakończone kilka dni temu mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w Tiranie. Tak, to prawda! Najlepsi w tej kategorii wiekowej młodzieżowcy – to aktualnie trzon reprezentacji seniorskich kobiet i mężczyzn! Na świeżutkich jeszcze listach startowych do MP U23, mamy wiele zawodniczek i zawodników, liczących się na krajowych i międzynarodowych pomostach, uczestników seniorskiego europejskiego czempionatu. Spodziewany jest start m.in. brązowego medalisty ME seniorów w Tiranie – sztangisty Budowlanych Kucera Nowy Tomyśl Piotra Kudłaszyka oraz czołowego zawodnika Europy w kat. 96 kg, atlety gospodarzy Bartłomieja Adamusa. Na listach startowych mamy także innych uczestników ME seniorów – Kacpra Urbana (Budowlani Opole), Marka Komorowskiego (MOS Opole), Patryka Bębna (Mazovia Ciechanów), Jakuba Michalskiego (KPC Górnik Polkowice), Pawła Szmeji (Narew Pułtusk) i innych.
Zawody rozpoczną się w sobotę 11 czerwca o godzinie 10.00
Uroczyste otwarcie nastąpi o godzinie 18.00
O godzinie 18.15 wystartuje kategoria 96 - 102 kg mężczyzn gdzie wystąpi nasz najlepszy zawodnik Bartłomiej Adamus.
W niedzielę starty rozpoczną się o godzinie 10.00 a zakończenie przewiduje sie na godzinę 16.00
Wstęp na zawody jest bezpłatny.
W Bydgoszczy organizatorami Mł.MP do 23 lat są - Zawisza Bydgoszcz-Podnoszenie Ciężarów, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl