19.edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek

Wyspa Młyńska
Wyspa Młyńska

Informacje od Organizatora:
Z wielką przyjemnością informujemy, że  19.edycja  ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbędzie się 14 czerwca.
Wzorem minionych lat FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA zaprasza  do współtworzenia tego dnia. Zapraszamy na Wyspę Młyńską, przed Młyny Rothera.
Tegoroczne obchody uświetnią - Ewa Chotomska, autorka książek dla dzieci, również autorka znanych tekstów piosenek, m.in. Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja. Scenarzystka programów telewizyjnych (Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek), znani i lubiani bydgoszczanie, czytający fragmenty swoich ulubionych książek, Jolanta Niwińska z opowieścią o swojej wyprawie  na Antarktydę  oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie, które wystrzałem z wiwatówki zainauguruje ogólnopolskie obchody Święta Wolnych Książek.
Zaczynamy punkt 11:00. W malowniczej scenerii Wyspy Młyńskiej otworzymy także „Alejkę Książek Uwolnionych” - ta jednodniowa uliczka stanie się przestrzenią wymiany książek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie młodzieżowa orkiestra dęta z ZSM nr1 .
Przyłącz do nas, świętuj razem z nami!
Honorowy patronat nad świętem sprawuje:
Prezydent  Miasta Bydgoszczy -   Rafał Bruski.
Współorganizatorzy: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Mechanicznych nr1 w Bydgoszczy;
Partnerzy:  Park Kultury, Zespół Szkół nr1
Patronaty medialne: TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK , Gazeta Pomorska, Express Bydgoski.
Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl