Dzień Dziecka w Młynach

Dla dzieci
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy dzieci w każdym wieku na wspólne świętowanie. Tego dnia w Młynach czeka na Was mnóstwo atrakcji!
Na tarasie spotkacie artystów-szczudlarzy z Mimezis Art, którzy przygotują dla Was pokaz wielkich baniek mydlanych i balonowe zwierzaki. Podczas warsztatów będziemy mogli też spróbować swoich sił w sztukach cykowych.
Na spotkanie bębniarskie tradycyjnie już zaprasza Piotr Shutta. Nie trzeba być uzdolnionym muzycznie, wystarczą ciekawość i otwartość! Nauczymy się klaskać i chodzić do rytmu oraz wokalizować dźwięki bębnów. Dowiemy się, ile pulsów schowało się w bicie i jakie dźwięki mieszkają w djembe.
Przez cały tydzień w Młynach będziecie mogli też zobaczyć przygotowaną przez Fundację Tu Kultura wystawę ilustracji Emilii Dziubak . Jej książka „Gratka dla małego niejadka” znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata!
Wypatrujcie pracownika Młynów z pomarańczowym aparatem – w prezencie będziemy wykonywać Wam pamiątkowe fotografie, które od razu zabierzecie ze sobą. Na nasze zaproszenie przybędzie też do nas reporter z Polskiego Radia PiK, który zada dzieciom w dniu ich święta ważne pytanie: co znalazłoby się w ich wymarzonym mieście?
Środa, 1 czerwca 2022
12.00-20.00 – wystawa ilustracji
16.00-18.00 – warsztaty i animacje cyrkowe
17.00-19.00 – warsztaty gry na bębnach