Z cyklu Wykłady do Wystawy - wykład Pana Beniamina Czapli pt.: Ciekawy żywot Antoniego Patka - zegarmistrza-artysty

2022-06-03 17:00
2022-06-03 19:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Z cyklu „Wykłady do Wystawy” – wykład Pana Beniamina Czapli pt.: „Ciekawy żywot Antoniego Patka – zegarmistrza-artysty”
wstęp do muzeum – 1 zł od osoby
Spotkanie z Autorem książki pt „Antoni Patek. Zegarmistrz królów. Śladami życia”
Biografia człowieka, który stał się legendą, choć dla wielu jego nazwisko jest dzisiaj jedynie elementem znaku towarowego międzynarodowego koncernu Patek Philippe. Antoniego Patka poznajemy jako uczestnika powstania listopadowego, działacza emigracyjnego w Szwajcarii i przedsiębiorcę zaangażowanego w rozwój spółki znanej na całym świecie. Jego portret wzbogacony jest o szerokie tło: autor książki kreśli szczegółowy obraz genewskiego środowiska emigracyjnego oraz wprowadza czytelnika w fascynujące dzieje produkcji zegarków, omawiając zarówno rewolucyjność rozwiązań technologicznych stosowanych w firmie Patka, jak i aspekt artystyczny konkretnych projektów.
Beniamin Czapla – absolwent historii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie studiów angażował się w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Obecnie pracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Specjalizuje się w dziejach Wielkiej Emigracji oraz historii zegarmistrzostwa. Jako pisarz, zadebiutował publikacją „Antoni Patek. Zegarmistrz Królów. Śladami życia”. Regularnie współpracuje z jednym z najpopularniejszych magazynów branżowych dotyczących czasomierzy oraz historii rozwoju zegarmistrzostwa. Związany z Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl