Spotkanie z Ewą Rynka - "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej"

2022-05-31 17:00
2022-05-31 18:00
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Informacje od Organizatora:
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza 31 maja 2022 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Ewą Rynka - autorką książki "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej".
Ewa Rynka – urodzona 15 lipca 1967 roku w Bydgoszczy. Ukończyła regionalistykę europejską oraz zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochronę zabytków na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Miłośniczka historii Bydgoszczy, szczególnie okresu międzywojennego. Autorka dwóch artykułów naukowych. W 2020 roku udzieliła kilku krótkich wywiadów w emitowanej w Polskim Radio PiK audycji z cyklu „Bydgoszcz-Toruń 100 lat w Niepodległej”.
W książce "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej" autorka opisała rozrywki bydgoszczan w latach międzywojennych, odniosła się do podziałów społecznych mających wpływ na zwyczaje towarzyskie. Książkę poświęcono opisowi mody bydgoskiej, cenionych lokali gastronomicznych i miejsc pozwalających uczestniczyć w kulturze popularnej i wysokiej, a także rozrywek realizowanych na świeżym powietrzu i kultywowanych dorocznych wydarzeń świątecznych. Krótko mówiąc – 440 stron godnych uwagi!
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie*
*płatność gotówką

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl