logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

DRUMS FUSION 2022: UB40 feat. Ali Campbell / Dubska / Ruff Puff Sound System

2022-05-27 16:00
2022-05-27 20:00
Wyspa Młyńska
Koncert
Wyspa Młyńska

Informacje od Organizatora:
W tym roku, w ramach cyklu Rytmy Świata zabierzemy Was na gorącą, miłością pachnącą Jamajkę. Panie i Panowie, 27 maja 2022 roku, na festiwalu Drums Fusion zagra dla Was UB40 featuring Ali Campbell.
Legendarny reggae-kolektyw zaprezentuje w Bydgoszczy swoje największe hity, takie jak „Kingstone Town” oraz zdobywcy pierwszych miejsc UK charts (oficjalnej listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii): „Red Red Wine”, „(I Can't Help) Falling In Love With You” i „I Got You Babe”.
Grupa UB40 sprzedała ponad 70 milionów płyt na całym świecie, niosąc swoją popową ale i korzenną mieszankę reggae do każdego zakątka świata. W latach 1983-1998 zespół wyprodukował trzy albumy z coverami „Labour Of Love”, zawierające takie hity, jak „Cherry Oh Baby” Erica Donaldsona, „Kingston Town” Lorda Creatora i „Come Back Darling” Johnny'ego Osbourne'a. Albumy te były wielkim sukcesem zespołu i odkryły na nowo te piosenki, dla globalnej publiczności. UB40 zdobyło również szczyty list przebojów po obu stronach Atlantyku dzięki reggae coverowi „Red Red Wine” Neila Diamonda.
DUBSKA - zespół grający muzykę reggae, jeden z najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce i poza jej granicami. Powstał w 1999 r. w Bydgoszczy i od tego czasu, nieprzerwanie uprawia ten muzyczny ogródek, niezmiennie poszerzając jego granice, często wręcz stylistycznie wymykając się gatunkowym ograniczeniom, eksperymentując z elektroniką czy choćby rock'n'rollem.
RUFF PUFF SOUND SYSTEM - bydgoski kolektyw promotorów i pasjonatów muzyki reggae dub. Amatorzy szeroko pojętej kultury soundsystemowej, właściciele zestawu głośników. Ich przygoda na scenie trwa 15 lat, zaś głównym miejscem działania jest Bydgoszcz, gdzie organizują sesje i współtworzą przeróżne wydarzenia i festiwale. Ich dzieckiem jest Kultura Bassu, jedna z najdłużej odbywających się, cyklicznych imprez poświęconych niskim częstotliwościom, w naszym kraju. W skład ekipy wchodzą: Bulet, MC Digital K i Suchy.
SmacznEKO - ekologiczna strefa gastro
Bzowy Box
Naturalna
Music Cafe Szpulka
WSTĘP WOLNY

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl