FILMOWE CZWARTKI "Z PRZYMRUŻENIEM OKA": Jeźdźcy sprawiedliwości

2022-05-19 21:00
Bydgoszcz, Kino Jeremi

Informacje od Organizatora:
Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki. Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem. Film otwarcia MFF w Rotterdamie 2021. Gatunek: Akcja; Reżyseria: Anders Thomas Jensen; Obsada: Lars Brygmann, Nikolaj Lie Kaas, Mads Mikkelsen, Nicolas Bro; Produkcja: Dania; Premiera: 24 września 2021.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl