Małgorzata Budzich. Jak odnawiać meble w domu i rozwijać nowe hobby?

2022-05-11 18:00
2022-05-11 19:00
Galeria Miejska bwa
Galeria Miejska bwa

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki.
Samodzielna renowacja starych mebli to nie tylko moda ale i styl życia: bardziej eko i zgodnie z zasadą 3R (reduce, reuse, recycle). Zamiast wyrzucać niepotrzebne przedmioty, można zmienić ich wygląd a nawet przeznaczenie, wyczyścić, naprawić, podkreślić urodę starego drewna, dorobić brakujące elementy, wprowadzić kolor czy tkaninę. O sposobach i pomysłach na stare meble będzie opowiadać Małgorzata Budzich, autorka książki Meble od nowa, która niemal cały dom urządziła meblami z odzysku i zachęca do tego innych. Podczas spotkania pokaże liczne przykłady udanych metamorfoz i zdradzi patenty na samodzielną renowację w domu. Podpowie, jak oczyszczać drewno w domowych warunkach, jak maskować ubytki i jak barwić, malować oraz zabezpieczać powierzchnie, aby mebel długo cieszył oko.
Małgorzata Budzich – autorka bloga Odnawialnia.pl i poradnika dla hobbystów „Meble od nowa”. Z wykształcenia prawnik, z zawodu wydawca książek, z pasji renowator. Od lat wspiera pasjonatów starych mebli w rozwijaniu hobby. Uczy, jak przeprowadzić klasyczną renowację mebli drewnianych, ale też wystylizować nieciekawy mebel z mdf, by stał się ozdobą wnętrza. Prowadzi warsztaty stacjonarne, kursy online, publikuje na blogu, fotografuje wnętrza. Prowadzi także zajęcia z renowacji dla studentów studiów podyplomowych na kierunku Home design w Wyższej Szkole Europejskiej.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl