logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wieczór w Operze!

2022-05-21 20:00
2022-05-21 23:00
Fabryka Lloyda
Koncert
Fabryka Lloyda

Informacje od Organizatora:
Po raz pierwszy w murach Fabryki Lloyda poczujecie się jak w operze…piękne arie, wyjątkowe głosy, wieczorowe kreacje, to wszystko już 21 maja!
Otwarcie: 18:00
Koncert: 20:00
Wystąpią dla Państwa:
Edyta Adamek - sopran
Paweł Piotrowski - baryton
Dorota Kuczyńska - fortepian
Bilety —> goingapp.pl/wydarzenie/wieczor-w-operze/maj-2022
bkb.pl/74072-2ec1f
I Pula - 50 zł
II Pula - 60 zł
Edyta Adamek, urodzona w Lublinie. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie na wydziale śpiewu solowego, fortepianu i rytmiki. Podczas edukacji w Szkole Muzycznej, brała udział w licznych kursach, koncertach i spektaklach w Polsce, m.in w spektaklu ,,Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem znanych śpiewaków w Polsce i za granicą. Aktualnie jest studentka IV roku na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Małgorzaty Greli. Brała udział w spektaklach studenckich m.in Verbum Mobile, Wesoła Wdówka, Krakowiacy i Górale.
Zadebiutowała w roli Goudy w musicalu ,,Skrzypek na dachu”.
Paweł Piotrowski, wokalista, aktor. Obecnie student klasy śpiewu dr hab. Wojciecha Dyngosza prof. uczelni na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2019 roku laureat III nagrody na konkursie ,,Interpretacja pieśni Stanisława Moniuszki” w Bydgoszczy, czego skutkiem był występ w ramach OFM - Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. W 2021 roku laureat I nagrody na konkursach międzynarodowych: ,,Magic sounds” w Pradze, Czechy ,,Victoria” Kijów, Ukraina ,,Future Stars”, Włochy
Występuje w wielu koncertach na terenie kraju, prezentując arie oraz pieśni z repertuaru polskiego oraz światowego. Bierze czynny udział w życiu artystycznym Bydgoszczy, prezentując się w rolach spektakli Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy:
Niegus w spektaklu ,,Wesoła Wdówka” czy Bardos w ,,Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Współpracuje z instytucjami, reżyserami, dyrygentami z całej Polski.

____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl