logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Dzień z filmami Festiwalu Ukraina!

2022-03-27 14:30
2022-03-27 19:00
Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin
Film
Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin

W niedzielę, 27 marca 2022 r., zapraszamy na dzień z filmami Festiwalu Ukraina!
Na specjalnych pokazach pokazane zostaną uznane i nagradzane współczesne kreskówki, film dokumentalny i dramat fabularny – ukraiński kandydat do Oskara 2020. Bilety w cenie 10 zł - całkowity dochód z pokazów przekazany zostanie przez organizatorów na działania pomocowe dla Ukrainy.

27 marca 2022, g. 14:30 Współczesna animacja ukraińska (ok. 70 minut)
Kilkanaście krótkometrażówek z lat 2020-2021, różnych w formie i treści, m.in. Wojna, która zmieniła rondo, Niepotrzebne rzeczy, Już dawno chciałem latać, Dołączono most do miasta, Empatia. Dla fanów animacji - raczej tych starszych; dla dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych.

27 marca 2022, g. 16:00 Moja wojna (dokument, 68 min.)
Odkąd prorosyjscy najemnicy wzniecili w 2014 roku powstanie na wschodzie Ukrainy, setki kobiet dołączyło do wojska. Nieliczne dotarły na linię frontu. Dokument opowiada o trzech kobietach, które wstąpiły do wojska i brały czynny udział w działaniach wojennych. Reżyserka udaje się na do strefy, gdzie się toczy walka, aby pokazać codzienne życie Lery, Jaskry oraz Wiedźmy. Każda z tych kobiet miała inny los, ale każdy z nich został zdeterminowany wojną, a każda z nich toczy swoją własną. Film otrzymał nagrodę publiczności na 5. Ukraina Festiwalu Filmowym w Warszawie.

27 marca 2022, g. 17:30 Do domu (dramat, 98 minut)
Wielokrotnie nagradzana opowieść o wędrówce krymskiego Tatara Mustafy, który stracił najstarszego syna na wojnie między Rosją a Ukrainą. Mustafa postanawia przewieźć ciało zmarłego syna z Kijowa na Krym, by pochować go w rodzinnych stronach. Wraz z młodszym synem wyruszają w podróż, która odmieni ich relację.
Film został świetnie przyjęty na Festival de Cannes, został laureatem Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie i Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bukareszcie, a także ukraińskim kandydatem do Oscara w roku 2020.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl