Wycieczka Fordon bydgoski Kazimierz

2022-03-12 16:00
Bydgoszcz, ul. Kapeluszników 2

Informacje od Organizatora:
Stowarzyszenie MSF rozpoczyna sezon wycieczek po Starym Fordonie. Jeżeli okoliczności pozwolą, raz w miesiącu, będziemy organizowali tematyczne wyprawy po Fordonie.
Tradycyjnie pierwsza wycieczka poświęcona jest żydowskiej historii miasta splecionej z dziejami Polaków i Niemców.
O 14.00 12 marca (sobota) spotykamy się przy kuczce na ulicy Kapeluszników 2, aby ruszyć na spacer ulicami Fordonu. Trasa będzie prowadziła Sikorskiego, Rynek, Zakładowa, magazyn macew, Patrolowa, Targowisko, Beit Olam, Warneńczyka, Talmud Torah Schule, mykwa przy Bóżnicy oraz synagoga.
W synagodze zaprezentujemy wystawę judaiców, stół szabasowy, opowieść o koszernej kuchni i prezentację o Torze, Talmudzie, alefbejcie, tradycji, reformacji synagogalnej, chasydach, znanych i nieznanych z Fordonu, Bydgoszczy i okolic.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy. Zapraszamy, bo takie wycieczki są tylko w Starym Fordonie.
Stowarzyszenie MSF

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl