logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Spotkanie autorskie z Robertem Gawłowskim

2022-03-08 17:00
2022-03-08 18:00
Młyny Rothera
Wykład
Młyny Rothera

W 90. rocznicę rozszyfrowania Enigmy przez bydgoszczanina Mariana Rejewskiego powstała specjalna publikacja o człowieku, który dokonał rewolucji w kryptologii, a którego historia nie została jeszcze do końca opowiedziana. Zapraszamy mieszkańców na spotkanie autorskie prof. Roberta Gawłowskiego, które odbędzie się 8 marca w Młynach Rothera. Obowiązują zapisy.

Bydgoszczanin Robert Gawłowski 90 lat od historycznych wydarzeń, które zmieniły bieg II wojny światowej pokusił się o napisanie reportażu historycznego o wybitnym Polaku – Marianie Rejewskim. Książka to opowieść o rywalizacji człowieka z maszyną, o wielkiej historii przetaczającej się przez życie jednostki, a także o życiu prywatnym Mariana Rejewskiego. Do napisania tej książki autor wykorzystał niepublikowane dotąd materiały źródłowe, a najważniejsze informacje na temat życia Rejewskiego uzyskał od córki kryptologa – Janiny Sylwestrzak. Te kilkadziesiąt godzin rozmów są znakomitym uzupełnieniem innych publikacji naukowych i medialnych na temat Rejewskiego.

Termin publikacji jest nieprzypadkowy, w tym roku przypada 90-ta rocznica rozszyfrowania Enigmy przez bydgoszczanina stulecia, Mariana Rejewskiego. Miasto jest partnerem wydania książki pt. „Jestem tym, który rozszyfrował Enigmę. Nieznana historia Mariana Rejewskiego” . Razem z Parkiem Kultury zapraszamy także na spotkanie autorskie prof. Roberta Gawłowskiego, które odbędzie się 8 marca w Młynach Rothera, o godz. 17.00. Ze względu na sytuację pandemiczną oraz ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy.

Chęć uczestnictwa w spotkaniu można zgłaszać od 24 lutego:

osobiście w punkcie informacyjnym „Zaczyn” w Młynach Rothera od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-18:00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 12:00-20:00
telefonicznie pod numerem 887467208 od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-18:00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 12:00-20:00
internetowo poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.
O autorze

Książka na temat Mariana Rejewskiego jest pierwszym reportażem biograficznym prof. Roberta Gawłowskiego, jednak nie pierwszą publikacją w karierze. Do tej pory zostało opublikowanych ponad 50 pozycji naukowych (książek i artykułów), a także liczne artykuły publicystyczne. Praca akademicka pozwoliła mu na zbudowanie warsztatu badawczego i bez wątpienia ułatwiła poruszanie się po archiwach, bibliotekach, zbiorach danych, czy prowadzenie wywiadów. Na co dzień jest profesorem WSB w Bydgoszczy. wykładającym przedmioty dotyczące administracji publicznej i zarządzania publicznego. Do zainteresowania się postacią Mariana Rejewskiego skłoniło go wspólne miejsce zamieszkania i urodzenia – miasto Bydgoszcz.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl