LVII Spotkanie z Historią u Hoffmana

2022-03-24 20:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

LVII Spotkanie z Historią u Hoffmana: »Włodeczku wybacz. Marysieńka« – ogłoszenia drobne w »Dzienniku Bydgoskim« w okresie międzywojennym.
Nie od dziś wiadomo, że prasa lokalna jest bardzo interesująca jako źródło historyczne. Z jej pomocą można śledzić różne aspekty życia codziennego mieszkańców konkretnej miejscowości, czy też mniejszych lub większych regionów. Rzeczą nader ciekawą są „ogłoszenia drobne”, w których można odnaleźć polecających się drobnych przedsiębiorców, wszelkiej maści oferty kupna–sprzedaży–zamiany, oferty pracy czy ogłoszenia matrymonialne.  Temat ten przybliży dr Monika Opioła-Cegiełka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Na spotkanie zapraszamy do Salonu Hoffman KPCK w Bydgoszczy, wstęp wolny.

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl