logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

PREMIERY PŁYTOWE: Rozwód / Variété

2022-01-28 19:00
2022-01-28 21:00
Miejskie Centrum Kultury
Koncert
Miejskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
W nowym roku, ze zdwojoną siłą wracamy do Was z naszym ulubionym cyklem koncertowym zwanym PREMIERY PŁYTOWE. Siła będzie zdwojona, bowiem już pierwsza odsłona rzeczonego cyklu w roku 2022 mieć będzie charakter dwudniowy, zaś każdego dnia zagrają po 2️zespoły. Dnia pierwszego w piątek, 28 stycznia 2022 r. zagrają dla Was
Godz. 19.00 - Rozwód
Rozwód to wrocławsko-toruńskie trio założone przez Szymona Szwarca (Jesień; gitara) i Damiana Kowalskiego (Pchełki; perkusja), współpracujące obecnie z Cezarym Rosińskim (Młyn; syntezator, sampling). Muzyka tria to eksploracja elektroakustycznych możliwości składu, w którym rozrastająca się sieć połączeń między instrumentami akustycznymi oraz elektronicznymi uaktywnia kolejne warstwy brzmień i rozwiązań w zakresie kompozycji oraz ekspresji. Rozwód wydobywa na swoje potrzeby elementy muzyki tanecznej, improwizowanej oraz noise’u, przekuwając je w sposób właściwy zespołom garażowym, gdzie rdzeń tych działań stanowi wciąż układ gitara–perkusja. Podczas koncertu zespół nie ogranicza się do odtwarzania materiału nagranego na płycie, stawiając na półimprowizowane sety, których punkt wyjścia stanowią kompozycje utrwalone na nagraniach. Każdy koncert zespołu Rozwód przynosi coś nowego, co następnie poddawane jest dalszej muzyczno-produkcyjnej obróbce.
Godz. 20.30 - Variété
Koncert w ramach trasy promującej nową płytę zespołu Variété "Dziki książę". Najnowsza płyta Variété wciąga jak 10-odcinkowy serial. Nie ma w Polsce zespołu, który z taką konsekwencją przeciwstawiałby się swojemu wcześniejszemu, w tym wypadku zimnofalowemu, wizerunkowi. Z każdą kolejną płytą muzyka Variété gubi ciężar pierwszych produkcji i zyskuje hipnotyczny powab. Autostrady Południa, upał, dzielnice Warszawy, poszukiwanie piękna – esencjonalne i wyrafinowane opowieści tkane przez zespół robią ze słuchaczem to, co powinna robić sztuka: skłaniają do refleksji i pozostawiają trudno zmywalny ślad.
Zespół Variété gra w składzie
Grzegorz Kaźmierczak – śpiew, elektronika
Marek Maciejewski – gitary
Marcin Karnowski – perkusja
Grzegorz Korybalski – bas
Bilety: 40/50 zł (do kupienia w kasie MCK lub w sieci na Bilety24.pl

______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl