logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

American Pops - muzyczne oscary

2022-01-23 17:00
2022-01-23 19:00
Filharmonia Pomorska
Koncert
Filharmonia Pomorska

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Mariusz Smolij dyrygent
Repertuar:
m.in. muzyka z filmów: Gwiezdne Wojny, Titanic, Apollo 13, E.T.
Oscary to najbardziej znane i najbardziej prestiżowe nagrody filmowe, ale nie tylko obrazom nadają rozgłosu. Muzyka do filmu również może stać się słynnym i niezapomnianym hitem, i to właśnie oscarowym. Koncert z serii „American Pops” będzie kolejnym niezwykle atrakcyjnym, i bardzo wyczekiwanym w karnawale przez słuchaczy, spotkaniem z kunsztem Mariusza Smolija oraz jego nowym projektem.
Dyrygent mieszka w USA od przeszło 30 lat. Wyjechał z Polski jako skrzypek – muzyk Kwartetu Smyczkowego im. Krzysztofa Pendereckiego. W USA kontynuował studia dyrygenckie oraz kameralistykę i otrzymał stopień doktorski. W 2019 za zasługi w promowaniu kultury polskiej otrzymał z rąk prezydenta Polski Krzyż Kawalerski.
Z orkiestrami Filharmonii Pomorskiej dyrygent współpracuje regularnie od wielu lat. Pod jego dyrekcją i z pianistką Ewą Kupiec Capella Bydgostiensis nagrała album Grażyna Bacewicz: „Symphony for String Orchestra” dla wytwórni Naxos, który otrzymał nagrodę Fryderyk 2015 w kategorii „najlepszy album polski za granicą”.
W 2021 została wydana następna płyta Capelli Bydgostiensis „Pieśni Ignacego Jana Paderewskiego”, nagrana również dla Naxos, pod batutą maestro Smolija z udziałem sopranistki Aliny Adamski i mezzosopranistki Agaty Schmidt, więcej o płycie: filharmonia.bydgoszcz.pl/nowa-plyta-filharmonii-pomorskiej/

______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl