Tematyczny Spacer Historyczny „Tropem wydarzeń, związanych z działaniami Solidarności w latach 80"

2021-12-04 12:00
2021-12-04 14:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Wszystkich miłośników plenerowych wykładów w przestrzeni miasta, zapraszamy na zimowy spacer z cyklu "Historycznych Spacerów Tematycznych". Z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz "Roku Bydgoskiego Marca '81", proponujemy spacer pt. "Tropem wydarzeń, związanych z działaniami Solidarności w latach osiemdziesiątych".
Uczestnicy odwiedzą miejsca związane z wydarzeniami sprzed czterdziestu lat (m.in. Muzeum Bydgoskie, salę obrad WRN w gmachu Urzędu Wojewódzkiego, areszt śledczy) oraz wysłuchają opowieści świadków tamtych zdarzeń.
Spacer poprowadzi Pan Marcin Orłowski, miłośnik historii i regionalista, który gwarantuje barwną opowieść, okraszoną materiałem ikonograficznym, dotyczącym działalności różnych grup opozycji w latach 1980-1989.
4 grudnia 2021 r. (sobota), godz. 12.00, Start: główne wejście do Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4
Wstęp: 8 zł
Bilety można zakupić na dwa sposoby:
- w kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (z wyjątkiem poniedziałków)
- przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497
W tytule przelewu należy wpisać: „Wstęp do MOB – Spacer bydgoska „Solidarność” – imiona i nazwiska uczestników – adres e-mail – numery telefonu”, oraz przesłać potwierdzenie przelewu na adres: nauka@muzeum.bydgoszcz.pl

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl