logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

KONCERT SYLWESTROWO-NOWOROCZNY

2021-12-28 19:00
2021-12-28 22:00
Opera Nova
Koncert
Spektakl
Opera Nova

Nasze Koncerty stały się prawdziwymi widowiskami! Wymagają tyle wysiłku twórców jak prawdziwa premiera. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, w niecodziennych zestawieniach wykorzystywane elementy scenografii , specjalnie ustawiane światła i projekcje.

To właściwie nieformalne premiery! Nowe gagi wymyśla w pocie czoła reżyser: dramaturgia koncertu musi mieć zmienną amplitudę, uwzględniać pola popisu dla artystów i „wejścia” gościa-prowadzącego. Musi godzić ogień z wodą! Soliści prześcigają się w podawaniu propozycji, które pozwolą im pokazać kunszt śpiewaczy i talent komediowy. Kto by pomyślał, że diva tak tańczy, a słodki tenor objawi swe prawdziwe oblicze jako bezwzględny mafioso? Najwięcej do pokazania ma balet. Orkiestra nie może się z tym pogodzić i też czasem żąda „pełnego wynurzenia” z kanału. Były już pojedynki gangów, były góralskie kuligi, były songi na bananowych wyspach, dekadenckie zabawy w kabaretach, kultowe przeboje wielkiego ekranu , melodie przedwojennych teatrzyków, rejsy transatlantykiem, genialne piosenki duetu Starszych Panów, i - zawsze spektakularne - finały w blasku rac i huku strzelających korków od musujących win.

Nasz Koncert łączy elementy gali operowej, scenicznego show, prezentację różnych gatunków muzycznych i technik wykonawczych, wymaga wartkiego tempa, sprawnych zmian dekoracji (a przede wszystkim kostiumów!), uwzględnia satyryczne występy prowadzącego. Stawiamy na doborową ekipę naszych solistów i nowe opracowania znanych utworów, które piszą dla nas utalentowani aranżerzy i kompozytorzy. Kilkunastu solistów, zespoły artystyczne Opery Nova oraz ekipa techniczna (brygada sceny), elektryczna i akustyczna to 250 osób zaangażowanych w bezpośrednią produkcję każdej edycji.

Popularność, którym od kilkunastu lat cieszą się te okolicznościowe widowiska w zaproponowanej przez nas formule, jest dla nas wielką nagrodą i zobowiązaniem. W ostatnich latach na scenie były pojedynki gangów, góralskie kuligi, podniebne ewolucje, dekadenckie zabawy w kabaretach, zawody kajakowe, żużlowe i futbolowe, "bożyszcza festiwali" i - wykonywane " z przymrużeniem oka" niezastąpione polskie piosenki lat 70. i 80., apoteozy igrzysk olimpijskich, spektakularne finały w blasku i huku rac, deszczu serpentyn.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl