logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

WiMBP - Spotkanie z Łukaszem Cieślą i Jakubem Stachowiakiem

2021-11-16 18:00
2021-11-16 20:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Pozostałe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza członków Dyskusyjnych Klubów Książki na spotkanie z Łukaszem Cieślą i Jakubem Stachowiakiem – autorami książki „Dziennikarz, który wiedział za dużo. Dlaczego Jarosław Ziętara musiał zginąć?”. Spotkanie poprowadzi Roman Laudański -  dziennikarz „Gazety Pomorskiej”.

Jarosław Ziętara – dziennikarz „Gazety Poznańskiej”, który 1 września 1992 zaginął bez śladu w drodze do pracy. Absolwent VI LO im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował najpierw w radiu akademickim, potem współpracował m.in. z tygodnikiem „Wprost”, „Gazetą Wyborczą”. W 2015 r. wydawnictwo Zysk i S-ka wydało książkę „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa” autorstwa dziennikarzy Krzysztofa M. Kaźmierczaka i Piotra Talagi.

Łukasz Cieśla - reporter portalu Onet, wcześniej, od 2003 r. do kwietnia 2021 r. dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”. Specjalizuje się w tematyce kryminalnej. Laureat nagrody im. Dariusza Fikusa za „dziennikarstwo najwyższej próby” oraz nagrody tygodnika Angora. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze, w tym za materiał w Superwizjerze TVN o zniknięciu Jarosława Ziętary.

Jakub Stachowiak - dziennikarz telewizyjny i prasowy. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku”, „Polityce”, „Oko.press”. Od 2008 roku w TVN, jest reporterem śledczym w „Superwizjerze”. Siedmiokrotnie nominowany do nagrody "Grand Press" w kategoriach dziennikarstwo śledcze oraz telewizyjne i jej laureat w 2011 roku. Nominowany także m.in.  do Mediatorów, Nagrody im. Beaty Pawlak, zdobywca tytułu Gold Award 2019 na międzynarodowym festiwalu filmowym i telewizyjnym w Hamburgu.

16.11.2021 r. /wtorek/ godz. 18.00

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 09.11.2021, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24

Strona programu DKK – https://biblioteka.bydgoszcz.pl/dzialalnosc-dodatkowa/dkk/informacje-o-projekcie/ 

Osoba do kontaktu:

Lucyna Partyka - Lucyna.Partyka@wimbp.bydgoszcz.pl

tel. (52) 33-99-228

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl