logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe

2021-11-21 18:00
2021-11-21 21:00
Filharmonia Pomorska
Spektakl
Polecane
Filharmonia Pomorska

Zmysłowe duety i wariacje solowe, a to wszystko w wykonaniu najwybitniejszych tancerzy w Polsce. Zapraszamy na niezwykłą galę wypełnioną arcydziełami, takimi jak: „Jezioro łabędzie”, „Śpiąca królewna” czy „Dziadek do orzechów”.

Światowy balet na najwyższym poziomie zaprezentują tancerze Polskiego Baletu Narodowego na czele z międzynarodowymi sławami, m.in. z Vladimirem Jaroshenko. To rosyjsko-polski tancerz baletowy typu danseur noble (tancerz szlachetny). Od września 2007 r. jest na stałe związany z Polską i Teatrem Wielkim – Operą Narodową, w której występuje w roli pierwszego tancerza. Na scenie towarzyszyć mu będzie kilkunastu utalentowanych tancerzy światowej klasy, którzy wcielą się w kultowe postacie baletowe.

Bogaty program, piękne aranżacje taneczne na najwyższym artystycznym poziomie oraz muzyka wielkich kompozytorów zamienią ten wieczór w niezapomnianą ucztę! To widowisko nie tylko dla koneserów baletu, lecz również dla tych, którzy dopiero poznają piękno tanecznego świata. Zapraszamy Państwa na pełną emocji podróż do roztańczonego i magicznego świata baśni i tańca.

Obsada:
Vladimir Yaroshenko  Yuka Ebihara Patryk Walczak Irina Wasilewska Anna Kipshidze Gregor Giselbrecht Olga Yaroshenko Vadzim Kezik Jaeeun Jung Aoi Choji Svetlana Ovsyankina Lubow Chmielewska Natalia Kamińska Nika Afonina
Choreografia: Marius Petipa, Michaił Fokin, Jean Coralli, Jules Perrot, Lew Iwanow, Lorenzo Alberti, Eduard Bablidze, Antonio Lanzo Opracowanie choreograficzne: Lorenzo Alberti
Opracowanie scenograficzne: Tomasz Fabiański Opracowanie światła i dźwięku: Eligiusz Baranowski
Reżyseria: Jarosław Sidorkiewicz 
Produkcja: Jarosław Sidorkiewicz oraz Adria Art

Czas trwania gali: 2,5 godziny z 1 przerwą

___________________

Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl